Ducatisto

Moja przygoda z Ducati Scramblerem

Pierwszy dzień testów MotoGP 2017 w Walencji za nami…

Leave a comment

Dziś odbył się pierwszy dzień testów przed sezonem 2017 na torze w Walencji.

Dzień był pełen niespodzianek..

Po pierwsze najlepszy czas uzyskał Maverick na Yamaha w konfiguracji 2016, talent tego chłopaka był widoczny już w tym sezonie. Jednak mało kto się spodziewał, że Yamaha zastąpi Lorenzo tak udanie już pierwszym transferem. Rossi na maszynie testowej 2017 był zaledwie o 0,020 wolniejszy co dobrze rokuje nowej maszynie, mam nadzieje, ze jutro Maverick spróbuje choć kilka okrążeń zrobić na maszynie w konfiguracji 2017.

Lorenzo na Ducati, jeździł na modelu 2016 z skrzydłami które znikną w przyszłym sezonie. Startował, ze stratą prawie 1,8 sekundy i nikt nie spodziewał się, ze popołudniu po wielu rozmowach z Casey Stoner’em dogoni lidera na tylko lekko ponad 0.1 sekundy straty. Ta współpraca może na nowo pokazać przydatność Casey’a w zespole Ducati dodatkowo pokazuje jak świetnie radzi sobie Jorge na nowej maszynie. Niestety na modelu 2017 “z lotkami” Lorenzo pokonał tylko jedno okrążenie bez pomiaru czasowego.

Honda testowała nowy układ zapłonowy wprowadzony już przez inne zespoły a mimo to Mistrz stracił tylko około 0.1 sekundy do Yamahy Mavericka. Zaskakująco wysoko utrzymał się Cal Cruchlow także testujący podzespoły Hondy w zespole nie-fabrycznym.

Bardzo długo na podium utrzymywał się “The Maniac” na Suzuki niestety podobnie jak Rossi wypadł na 10 zakręcie co ostudziło jego poczynania. Nie mniej jednak dobry początek może utrzymywać optymizm w zespole Suzuki.

Był też KTM niestety na tym samym zakręcie Pol Espargaro wypadł z toru, obie maszyny KTM pod koniec drugiej dziesiątki co sugeruje, że wiele pracy przed inżynierami z tego zespołu, aby dogonić czołówkę zespołów fabrycznych. Strata to ponad 1.6 sekundy. Podobnie Aprilia ze stratą ponad 2 sekund.

Jutro drugi i ostatni dzień w Walencji, później Malezja i dodatkowy tor w Hiszpanii i 2 miesiące przerwy w testach…
Przyszły sezon zapowiada się bardzo ciekawie.. Szkoda tylko, że tak nietypowe malowania motocyklów i kombinezonów zobaczyć możemy jedynie na jazdach testowych.

Pełne wyniki pod linkiem:
http://www.motogp.com/en/TestResults/MotoGP+Valencia+Test+2017

Advertisements

Author: PIIAR

Tester oprogramowania, wędkarz... Marzyciel i podróżnik. There is always something to find...

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s