Ducatisto

Moja przygoda z Ducati Scramblerem

Koniec testów w Walencji, podsumowanie..

Leave a comment

 

Wystarczy zobaczyć reakcje Lorenzo i Stoner’a gdyDziś odbył się drugi dzień testów na torze w Walencji co zakończyło fazę testów w tym mieście.. Pozwolę więc sobie na małe subiektywne podsumowanie…

Zwycięzcy:

1.) Movistar Yamaha i Maverick Viniales

Popatrzcie na miny Lorenzo i Stoner’a gdy Maverick schodzi poniżej 1:30 na torze.. To prawdziwy zwycięzca tych testów. Najszybszy czas podczas obu sesji i potwierdzanie wielkiego talentu oraz świetnych możliwości maszyny. Tylko czekać na kolejne udane wyniki. Dodatkowo Yamaha nie tylko wzmocniła skład świetnym kierowcą, ale poprzez umowy kontraktowe osłabiła najgroźniejszego rywala blokując dalsze testy Lorenzo w Ducati w roku 2016.

2.) Lorenzo i Ducati

Wyniki Lorenzo są bardzo dobre, strata tylko dziesiętnych sekundy do liderów po zmianie maszyny na coś o zupełnie innej charakterystyce. Wysokie miejsce Doviciozo w drugi dzień tylko potwierdza potencjał maszyny na sezon 2017 i pozycje najgroźniejszego rywala dla zespołu Yamaha w klasyfikacji konstruktorów, bynajmniej na tym etapie modyfikacji w Hondzie.. Lorenzo pokazał dobrą kondycję przy walce z maszyną Ducati niestety przegapi testy w przyszłym tygodniu.

3.) Repsol Honda

Ogrom zmian, silnik, zapłon, rama, zawieszenie duża niewiadoma jak się to wszystko poskłada jednak 2 i 3 pozycje Marqueza sugerują, że o jego udział w walce o tytuł Mistrza świata możemy być spokojni.

4.) Cal Curtcholw

Kolejny raz najżybszy z niezależnych kierowców, kontynuuje dobrą passę i budowanie swojej pozycji wśród kierowców MotoGP.

5.) Aprillia Racing Team Gresini, Aleix Espargaro

1:30.885 i 9 miejsce w klasyfikacji drugiego dnia, czy ktokolwiek by się tego spodziewał? Brawo..

6.) RedBull KTM

Obaj kierowcy spędzili kolejny pełny dzień na torze co pokazuje stabilizacje w pracy maszyn z Austrii, zespół jest zupełnie nowy w tej kategorii więc spokojnie musimy zaczekać na efekty współpracy. Strata 1.8 sekundy do liderów jest zrozumiała z uwagi na przesiadkę na coś zupełnie nowego..

Zaskakujące było, że wszystkie zespoły fabryczne z “wielkiej trójki”: Yamaha, Honda i Ducati w swoich testowanych maszynach, zarówno w konfiguracji 2016 i 2017 posiadały przednie skrzydła które będą zabronione w sezonie 2017. Może ma to ułatwić zawodnikom aklimatyzację w nowych maszynach lub lepsze ocenianie efektów zmian, jednak w tym porównaniu wyniki KTM i Aprili bez wspomnianego docisku koła nie brzmią tak odlegle od czołówki.. Kolejne testy w przyszłym tygodniu w Jerez, dalsze testy oraz cały kolejny sezon zapowiadają się na bardzo wyrównany i pasjonujący..

Pełne wyniki:

http://www.motogp.com/en/TestResults/MotoGP+Valencia+Test+2017

 

 

Advertisements

Author: PIIAR

Tester oprogramowania, wędkarz... Marzyciel i podróżnik. There is always something to find...

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s